חמש דרכים פשוטות וקלות לבניית אמון ומערכת יחסים אוהדת עם הלקוחות הפוטנציאלים בעסק שלכם (ולא רק ברשת)

האם יצא לכם פעם להפסיד איזו עסקה ואתם לא בטוחים איך זה קרה? הסיכויים שהפסדתם את העסקה הם כנראה משום שלא יצרתם מספיק אמון ומערכת יחסים אוהדת עם הלקוחות הפוטנציאלים שלכם.

חשוב לדעת שברגע שאתם יוצרים אמון ומערכת יחסים אוהדת, החלק הקשה של העיסקה מאחוריכם ואתם כנראה הולכים לבצע את העיסקה הזו! זה באמת לא משנה מה אתם הולכים למכור או כמה אתם מיומנים בסגירת העיסקה מה שמשנה זה הביטחון של הלקוחות הפוטנציאלים שלכם בכם.

השורה התחתונה כאן היא שאנשים רוצים לעשות עסקים עם אנשי מכירות שהם יכולים לסמוך עליהם ושהם קשובים לצרכיהם.

בפוסט הזה אתם תקבלו חמישה טיפים פשוטים וקלים לבניית אמון ומערכת יחסים בריאה עם הלקוחות שלכם. את חלק מהטיפים ניתן ליישם בעולם הוירטואלי בעת הפקת סרטוני וידאו ואת שאר הטיפים ניתן ליישם בעולם הפיזי.

1. היו מודעים לשפת הגוף שלכם וזכרו לשמור על שפת גוף חיובית

אל תשלבו את זרועותיכם, אל תצליבו רגליים, הראו את כפות הידיים שלכם וזיכרו לחייך.

אם אתם מפיקים סרטון וידאו לעסק שלכם הקפידו תמיד על חוקים אלו על מנת ליצור יותר אהדה ורצון להמשיך לצפות בכם.

אם אתם כבר נמצאים בפגישה אחד על אחד עם הלקוח הפוטנציאלי שלכם פתחו עירנות ורגישות לשפת הגוף של הלקוח הפוטנציאלי שלכם.  היו מודעים ורגישים לטון הדיבור, והבעות הפנים. צפו בשפת הדיבור של הלקוח שלכם ובמקביל צפו בתקשורת הלא מילולית שלו כמו בשפת גופו.

היו בטוחים שהתקשורת הבלתי מילולית שלו היא יותר מדוייקת ואמינה מזו המילולית. על ידי למידת שפת הגוף של הלקוח שלכם יתאפשר לכם לדעת מהו הזמן המתאים לסגור את העסקה.

2. צרו הרמוניה

כאן הרעיון הוא להזדהות עם תנועות גוף הלקוח ולנהוג כמוהו. הכוח מאחורי העיקרון הזה נעוץ בעובדה שאנשים מאמינים למי שדומה להם. בצורה זו אתם אומרים ללקוח שאתם מסכימים עם רעיונותיו וגישותיו. כמו כן מחקרים שנעשו הראו שכאשר אנשים לא מסכימים לגבי משהו זה משפיע ביחס ישר על תנועות גופם. אך כמובן שצריך לנקוט בשיטה זו בזהירות ולא להיות ברור לגמרי לגבי חיקוי תנועות גוף של הלקוח משום שזה יחשב כמניפולציה אם אתם לא עושים זאת באופן טבעי. דרך יעילה לצורת השיקוף מול הלקוח היא מנוד ראש כסימן להסכמה ברגע שהלקוח שלך מניד גם את ראשו.

3. זיכרו ליצור קשר עין ולהקשיב בעניין רב

תנו ללקוח הפוטנציאלי שלכם הרגשה שאתם איתו בשיחה במאת האחוזים. לצערנו, אנחנו תמיד מתכננים את תשובתינו קדימה במקום פשוט להקשיב למה שנאמר. ע"י חזרה על דברי הלקוח שלכם בעיקר אחר מילות מפתח או ביטויים שהוא אומר אתם רוחשים הזדהות ובונים מערכת יחסים אוהדת ועמוקה.

4. שימוש בשאלות פתוחות ושאלות הבהרה של מי, איפה, היכן וכיצד.

שאלות פתוחות דורשות מהלקוח שלך תשובות ותגובות לעומק. הייה מאזין פעיל. כאשר אתה צריך לספר וללמד את הלקוח לגבי המוצר או השירות שלך, אתה חייב להקשיב ללקוח יותר מאשר לדבר. שמור את תשומת לבך ממוקדת ללקוח והימנע מהפיתוי להפריע ולהשתלט על השיחה משום שצורה זו הורסת כל אמון ומערכת יחסים אוהדת בינך לבינו.

אם עליך להפריע, צמצם זאת בכך שתתנצל ולאחר מכן בקש מהלקוח להמשיך בשיחתו.

5. התלבשו והתנהגו באופן מקצועי

אמנם זה נראה לא פייר אך לרוב אנו שופטים על פי המראה החיצוני. מחקר שבוצע הצביע על כך שלאנשים יש יכולת לעשות רושם ראשוני עלינו תוך חמש דקות. הייה רשמי אך לא יותר מידי, במידת האפשר קרא לעיתים קרובות בשם הפרטי של הלקוח שלך. הקול הכי ערב לאוזן של בן אדם הוא הקול של השם שלו.

לסיכום:  שימוש בחמשת המרכיבים המוזכרים במאמר זה ישפר לכם באלפי מונים את יכולת סגירת העסקאות שלכם. נתון נוסף וחשוב שצריך להזכיר הוא שאתם חייבים להיות אנשים מעניינים בעת משא ומתן עם הלקוח שלכם על מנת שהלקוח יבין שמי שיושב מולו הוא מומחה בתחומו ויש לו ידע כללי נרחב על התעשייה בה הוא פועל. נתון זה הינו נתון פנימי שאיש השיווק חייב לפתח במקביל לחמשת הטיפים שניתנו במאמר זה.

על מנת לקבל עדכונים שוטפים מאיתנו לחצו כאן לייק בדף האוהדים שלנו וקבלו גישה חינמית לעדכונים שלנו.

על מנת לקבל במתנה את המדריך המלא להגדלת הכנסות מהרשת ב 7 צעדים פשוטים לחצו כאן והמדריך ישלח אליכם ישירות לתיבת הדואר. בנוסף תקבלו מתנה נוספת -תוכנה עם הוראות הפעלה ברורות וקלות לשמירה על האתר שלכם.

נשמח לשמוע את דעתכם על המאמר באזור התגובות כאן למטה......

בהצלחה.

3 תגובות

  1. עוד פוסט מעניין וכל כך נכון ברשימת המאמרים של רם ויוסי.
    כבר מחכה לקרוא את המדריך המלא , יישר כוח חברים!!!!

    סער

  2. הי סער – תודה על התגובה. בהחלט ממליץ לך להוריד את המדריך המלא על מנת לשדרג את העסק שלך לשלב הבא. המון בהצלחה…

  3. כמה נכון, כל מילה מיותרת!
    תודה על המדריך המלא, בהצלחה :))

השאירו לנו תגובה